БЛАКИТНИЙ ЙОДЛЬ – що це?

23.09.2022 Рина Довга

БЛАКИТНИЙ ЙОДЛЬ – що це?

Джиммі Роджерсу, приписують створення американської версії альпійського йодлінгу - синього йодля. Працюючи на залізниці, Роджерс вивчив блюзові техніки у афроамериканських танцюристів-ганді і зрештою створив свій характерний звук – суміш традиційної роботи, блюзу, бродячих та ковбойських пісень – його фірмовий термін «Blue Yodel».

Вважається, що йодлінг вперше було завезено до Сполучених Штатів німецькими іммігрантами з Пенсільванії на початку 1800-х років.

У 1839 році тірольські менестрелі здійснили поїздку Сполученими Штатами і започаткували американське захоплення альпійською музикою. Протягом 1840-х років десятки німецьких, швейцарських та австрійських співочих груп перетинали країну, розважаючи публіку поєднанням співу, йодлінгу та «альпійської гармонії».

Том Крістіан був першим американським менестрелем-йодлем, що з’явився 1847 року в Чикаго.

У 1902 році Уотсон записав пісню «Hush-a-bye Baby», яка була пізніше записана в 1924 році Райлі Пакетт як «Rock All Our Babies to Sleep», перший в історії країни йодлінговий альбом.

Джиммі Роджерс був відомий як батько музики кантрі та американського йодлінгу, коли він об’єднав йодль із південно-афроамериканським блюзом.

Однією з перших його пісень була «Sleep, Baby, Sleep»

Коли музичний критик Еббі Найлс почув записи Blue Yodel, випущені Джиммі Роджерсом в 1928 році, він був вражений тим, наскільки чітко звучать записи Blue Yodel для білої людини. У своїй колонці з оглядом рекордів 1928 року, під заголовком «Біла людина співає чорні пісні», Найлз визнав, що перший Синій Йодль Роджерса «започаткував цілу епідемію йодлінг-блюзу.

«Блу йодль» іноді називали «блюз йодлінг».

Джиммі Роджерс випустив свій запис Blue Yodel. «Синій йодль» Роджерса,  миттєво викликав загальне захоплення йодлінгом у Сполучених Штатах.

Джиммі Роджерсу, приписують створення американської версії альпійського йодлінгу — синього йодля. Працюючи на залізниці, Роджерс вивчив блюзові техніки у афроамериканських танцюристів-ганді і зрештою створив свій характерний звук – суміш традиційної роботи, блюзу, бродячих та ковбойських пісень – його фірмовий термін «Blue Yodel».

Багато послідовників Роджерса стверджували, що він вплинув на їх стиль співу і кар’єру.

Назва терміну походить від назви пісні Blue Yodel, під якою американський співак Джиммі Роджерс опублікував загалом дванадцять пронумерованих пісень, які стали новаторськими для розвитку ранньої музики кантрі:

Blue Yodel 01

Blue Yodel 02

Blue Yodel 03

Blue Yodel 04

Blue Yodel 05

Blue Yodel 06

Blue Yodel 07

Blue Yodel 08

Blue Yodel 09

Blue Yodel 10

Blue Yodel 11

Blue Yodel 12

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Рина Довга

Связаться с нами

мы любим общаться)